Veľká galéria noviniek 2019!

Ducati predstavila slušnú porciu noviniek pre budúcu sezónu, a to od menších modelov až po tie najväčšie a najrýchlejšie. Nech sa páči, vychutnajte si ich v galérii! 

Prichádzajú nové Scramblery, Monster 821 vo verzii Stealth, Multistrada 950 (aj vo verzii S), úplne nový Hypermotard 950 (aj vo verzii SP), celkom nový Diavel 1260 (aj vo verzii S), špeciálna farba pre Panigale V4 S Corse, a, samozrejme, najsilnejší suberbike z triedy a najsilnejšia Ducati aká kedy bola vyrobená, magická Panigale V4 R.

Všetky novinky 2019 sú vybavené náklonovým ABS.

Scrambler Icon, Full Throttle Café Racer a Desert Sled - nové denné LED svietenie, nové ovládače, automatické vypínanie smeroviek, nové farebné kombinácie a detaily.

Monster 821 Stealth - špeciálna farebná kombinácia, nastaviteľná predná vidlica, malý predný prexištít a quickshifter v sérii.

Multistrada 950 (S) - v základe asistent rozbehu do kopca, verzia S prichádza s množstvom elektroniky z Multistrady 1260 S: semiaktívny podvozok, LED svetlá, TFT prístrojovka, quickshifter a podobne.

Hypermotard 950 (SP) - nový rúrkový podsedlový rám, denné LED svietenie, farebná TFT prístrojovka, výfuky pod sedlom a nižšia hmotnosť. Verzia SP do novej sezóny vyráža v tradične špeciálnej farebnej kombinácii, podvozkom Öhlins, ešte nižšou hmotnosťou a o 20 mm väčšou svetlou výškou, vďaka ktorej lepšie zvláda hlboké náklony.

Diavel 1260 (S) - denné LED svietenie a masívny nárast krútiaceho momentu v nízkych a stredných otáčkach. Pribudol tempomat a power launch, verzia S disponuje odpružením Öhlins, monoblokovými brzdovými strmeňmi Brembo M50 a rýchloradením DQS.

Panigale V4 R - najsilnejší superbike v triede a najsilnejšia Ducati všetkých čias! 221 koní v sérii, 234 s kompletným Akrapovič systémom. Suchá hmotnosť s Akrapovič systémom 165 kg, obmedzovač na 16 500 otáčkach, karbónové prítlačné krídelká na bočných kapotách, tlakovaná mechanická predná vidlica Öhlins, nastaviteľná pozícia kyvky, bohatá elektronika z Panigale V4 S, pit limiter, GPS merač času na kolo.