Aktuality

Ducati získala prestížne ocenenie "Red Dot: Best of the Best" s Diavelom V4

22.05.2024

Ducati Diavel V4 získal ocenenie „Najlepší z najlepších“ v kategórii Produktový dizajn na súťaži Red Dot Awards 2024. Toto uznanie, ktoré patrí medzi najslávnejšie na medzinárodnej úrovni, každoročne oslavuje dokonalosť vo svete dizajnu a potvrdzuje jedinečnosť a povedomie o značke, ktorú charakterizujú motocykle navrhnuté a vytvorené v Borgo Panigale.

Cena Red Dot, založená v roku 1955, oslavuje najoriginálnejšie a najzaslúženejšie návrhy štýlu a inovácie. Cenu udeľuje porota zložená z odborníkov na produktový dizajn, komunikačný dizajn a dizajnové koncepty, ktorí tento rok udelili Diavel V4 významný titul „Red Dot Award 2024: Best of the Best“, najvyššie uznanie súťaže, vyhradené výhradne pre výtvory schopné stanoviť nový štandard v benchmarkovom sektore.

Toto ocenenie predstavuje najnovšie zo série úspechov uznania pre dizajn Ducati. Rovnaké ocenenie v skutočnosti získal model 1199 Panigale v roku 2013, model XDiavel v roku 2016 a model Diavel 1260 v roku 2019, čo dokazuje, ako môže motocykel Ducati nezameniteľným spôsobom kombinovať štýl, sofistikovanosť a výkon.

Vďaka svojmu rafinovanému štýlu, svalnatým a elegantným líniám, s hmotou vizuálne sústredenou na prednú časť a agilnou a štíhlou zadnou časťou, s jemnými detailmi, ako sú opierky nôh a vysúvacia rukoväť spolujazdca, Diavel V4 vyniká ako autentická štýlová ikona na motocyklovej dizajnovej scéne. Motor V4 Granturismo je charakteristickým prvkom ako pre štýl, tak aj pre výkon tohto motocykla, ktorého odvážnu estetiku umocňujú nezameniteľné prvky, ako sú veľkolepé zhluky svetiel, impozantná 240 mm široká zadná pneumatika s piatimi lúčmi a tlmič výfuku so štyrmi koncovkami. 

Takmer dva roky po svojom predstavení získal Diavel V4 uznanie od najuznávanejších inštitúcií v oblasti dizajnu a medzinárodnej tlače. Medzi uznaniami vyniká prestížna cena Good Design®, najstaršie celosvetové uznanie v sektore dizajnu, ako aj špeciálne uznanie na German Design Award 2024, ktoré udeľuje German Design Council.

Slávnostné odovzdávanie cien Red Dot Award 2024 sa bude konať 24. júna v Nemecku v divadle Aalto v Essene. Víťazi budú vystavení v múzeu Red Dot v Zollvereine, ktoré sa tiež nachádza v Essene a je teraz súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Diavel V4 je dostupný v predajniach v sieti Ducati v klasickej farbe Ducati Red alebo v lesklej čiernej verzii Thrling Black.

#DiavelV4 #DareToBeBold