Aktuality

Marc Márquez sa pripojí k Francescovi Bagnaiovi v tíme Ducati Lenovo do roku 2026

05.06.2024

Španielsky jazdec nahradí od budúcej sezóny Eneu Bastianiniho v oficiálnom tíme Ducati MotoGP. Ducati Corse s potešením oznamuje, že dohoda s Marcom Márquezom bola uzatvorená na ďalšie dva roky. Na konci aktuálnej sezóny, počas ktorej španielsky jazdec jazdí na Desmosedici GP tímu Gresini Racing MotoGP, sa osemnásobný majster sveta (31 rokov) pripojí k tímu Ducati Lenovo po boku Francesca Bagnaiu, v ktorom bude jazdiť na červenom motocykli tímu Borgo Panigale do roku 2026. 

Luigi Dall'Igna (generálny riaditeľ Ducati Corse):
"V prvom rade sa chcem poďakovať Eneovi Bastianinimu a Jorgemu Martínovi za všetku prácu, ktorú s nami počas posledných rokov odviedli, a prajem im všetko najlepšie do budúcnosti. V tejto sezóne ukázali, že dosiahli neuveriteľnú úroveň, a sme si istí, že budú v boji o titul až do konca. Rozhodovanie o Bagnaiovom novom tímovom kolegovi v tíme Ducati Lenovo nebolo jednoduché, keďže sme mali na výber zoznam veľmi silných jazdcov. Nakoniec sme sa rozhodli pre nespochybniteľný talent, akým je Marc Márquez. Len v niekoľkých pretekoch sa dokázal dokonale prispôsobiť našej GP Desmosedici a jeho vrodené ambície ho nútia neustále rásť. V boxe budeme mať dvoch jazdcov, ktorí spolu držia 11 svetových titulov a možnosť spoľahnúť sa na ich skúsenosti a vyspelosť bude neoceniteľná aj pre náš rast.“

Marc Márquez:
"Som veľmi šťastný, že si budem môcť v budúcej sezóne MotoGP obliekať červené farby továrenského tímu Ducati. V podstate od prvého kontaktu s Desmosedici GP som si jazdu na nej užíval a hneď som sa dobre adaptoval. Od toho momentu som vedel, že mojím cieľom je pokračovať v tejto ceste, pokračovať v raste a posunúť sa do tímu, v ktorom je Pecco Bagnaia majstrom sveta dva roky po sebe, som šťastný, že môžem urobiť tento veľký krok v roku 2025, som vďačný za dôveru, ktorú do mňa Ducati vložila. Nakoniec sa chcem poďakovať Nadii, Carlovi, Michelemu a celej rodine Gresini Racing za to, že mi otvorili dvere ich tímu v chúlostivej dobe mojej kariéry. Teraz sa budeme aj naďalej baviť a dáme do zbytku aktuálnej sezóny zo seba všetko, to je momentálne moja priorita."