Aktuality

Pre rok 2021 sa z radu Streetfighter V4 stáva Euro 5

23.10.2020

Pre rok 2021 sa z radu Streetfighter V4 stáva Euro 5 a bola pridaná nová farebná schéma „Dark Stealth“

  • Nová farebná schéma Dark Stealth pre Streetfighter V4 S, ktorá je v predaji k dispozícii od novembra 2020
  • Od roku 2021 sa celá rada Ducati Streetfighter V4 splňa legislatívu emisných noriem Euro 5

Borgo Panigale (Bologna, Taliansko), 23. októbra - Pre rok 2021 Ducati predstavuje Streetfighter V4 S v novej farebnej schéme Dark Stealth, ktorá sa pripája k športovej Ducati Red. Všetky modely radu Ducati Streetfighter V4 ďalej vyhovujú predpisom Euro 5 proti znečisťovaniu vo všetkých krajinách, v ktorých platí.

Streetfighter je výsledkom „Fight Formula“: Panigale V4 zbavené kapotáže, s vysokými a širokými riadidlami s hmotnosťou 178 kg, poháňané 1100 cm3 Desmosedici Stradale, poskytujúce 208 k držaných v krídlach dvojplošníka a kompletný elektronický balík. Moderný a technologický nahý motocykel Ducati okamžite zaznamenal veľký úspech u motocyklistov po celom svete, čo potvrdzujú aj pozitívne ohlasy medzinárodných médií.

Dark Stealth je matná čierna farba, ktorá predstavuje dokonalú chromatickú voľbu, ktorá ukazuje agresívnu stránku ultra nahého Ducati.

S príchodom roku 2021 začnú všetky motocykle radu Ducati Streetfighter V4 vyhovovať emisným predpisom Euro 5 a zachovávať maximálny výkon a krútiaci moment nezmenené, avšak budú premiestnené pri rôznych otáčkach motora. Streetfighter V4 Euro 5 má výkon 208 k (153 kW) pri 13 000 ot./min (o 250 ot./min vyšší ako verzia EURO 4) a krútiaci moment 12,5 Kgm (123 Nm) pri 9 500 ot./min (o 2 000 ot./min nižší ako EURO 4 verzia). Tieto hodnoty získané vďaka novej kalibrácii a novému výfuku robia bicykel ešte príjemnejším na kľukatých cestách.

Na dosiahnutie súladu s novou európskou normou o znečisťujúcich emisiách boli urobené rôzne úpravy vo výfukovom potrubí Desmosedici Stradale a v kalibrácii motora.

Z estetického hľadiska nezmenený tlmič využíva väčšie katalyzátory (dĺžka +10 mm) a novú technológiu impregnácie ušľachtilých kovov, ktorá je nevyhnutná pre maximalizáciu schopnosti premeny znečisťujúcich plynov. Dĺžky a rozmery primárnych častí výfuku zadného bloku boli optimalizované tak, aby sa minimalizoval čas zapaľovania katalyzátora pri zachovaní nezmeneného výkonu motora.

V porovnaní s modelmi Euro 4 boli rozdeľovače zadnej banky skrátené o 100 mm a zmenšený ich priemer, a to zo 42 mm na 38 mm. Nový komponent umožnil zavedenie kompaktnejšieho zadného tepelného štítu integrovaného do tela bicykla. Vždy s cieľom obmedziť emisie je zavedenie 4 lambda sond, jednej pre každý valec, ktoré umožňujú kultivovanejšiu kontrolu množstva vstrekovaného paliva.

Všetky modely Streetfighter V4 radu 2021 sú vybavené novými prednými brzdovými a spojkovými čerpadlami, obe s vlastným odvzdušňovaním, ktoré sú odvodené od tých, ktoré sa na Superleggera V4 použili prvýkrát. Telo nových čerpadiel bolo navrhnuté s konfiguráciou, ktorá umožňuje „prirodzené“ odvzdušnenie, čím sa eliminuje potreba zásahu do systému v prípade prítomnosti vzduchu v okruhu.

Celý rad Streetfighter V4 pre rok 2021, vrátane farebnej schémy Dark Stealth pre verziu „S“, si už môžete objednať u predajcov Ducati a bude k dispozícii od novembra 2020.
Viac informácií je k dispozícii na Ducati.com.